Salı, Ağustos 16, 2005

Supermarket Casusu Is Basinda !

Bugun meslek ugruna hayatimi bir kez daha tehlikeye atarak! Albertsons Supermarketten cektigim birkac fotografi sizlerle paylasmak istiyorum.

* Albertsons supermarket yeni cikan urunleri ozel bir gondolbasinda sergilemeye basladi.* Satislar incelendiginde pekcok tuketicinin misir gevregi gibi "cereal" urun grubu ile birlikte muz da satin aldigi gorulmus. Gercekten meyve reyonunda muz almayi unutanlar burada yakalaniyorlar. Iste ispati...

Kısa Kısa...

- Her supermarketin oldugu gibi Albertsons'un da "Preferred" diye adlandirdigi bir karti var. Bu kart sayesinde tuketici promosyonlu urunleri daha ucuza alabiliyor. Faturada ne kadar tasarruf ettigin gorunuyor ama pek cok kisi alisveristen sonra faturasini kontrol etmiyor. Albertsons Supermarkette kasa cikisinda kasiyer faturada ne kadar tasarruf ettiniz bolumunu daire icine aliyor ve size alisverisinizden ne kadar tasarrruf ettiginizi soyluyor.

" -Bugunku alisverisinizde .... kartinizla ... lira tasarruf ettiniz"

Cok basit ama etkili ...

- Kartinizi unuttugunuzda dahi, hemen kasadaki gorevli kendi kartini kullanarak sizin promosyonlardan faydalanmanizi sagliyor.


3 Comments:

Blogger Milli Pazar said...

Türkiyeden selamlar öncelikle. Madem bu kadar çok inecleme yapıyorsun, senden bir şey isteyeceğiz. Bizim türkiyede bir süpermarketler zincirimiz var. en azından blogumuzu ve web sayfamızı ziyaret edip eleştiri v egörüşlerini paylaşırsan memnun oluruz. En azından oradaki firmalarla bizi karşılaştırma şansı yakalayabilirsin. Hani şu küçük balıklar ile ilgili yazını okuduk çok hoşumuza gitti. Büyük balıklardan sakınmamız için bize bir kaç tavsiyen olabilir diye düşündük.

Teşekkür ederiz

11:52 ÖS, Ağustos 16, 2005  
Blogger Hasan Tan said...

Marketimize ozel kartinizla su kadar alisveris edip, su kadar kazandiniz uygulamasi, Turkiye'de Migros'larda 5 yildir var.
Tum sektorlerde evet ancak Reklamcilik ve Pazarlama konularinda ABD'yi hicbir zaman gecemeyecigiz hissim devam ediyor.

Kolay gelsin.

12:08 ÖÖ, Ağustos 17, 2005  
Blogger Pazarlama Gunlugu said...

Yorumlariniz icin tesekkur ederim.
Milli Pazar, Blog'unuz hayirli olsun.Web sitenizi ve blog'unu takip edip buradan ilginc gordugum uygulamalari elimden geldigince paylasmaya calisacagim.

Sevgili Hasan Tan, kart uygulamasinin Turkiye'de oldugunu biliyorum ancak daha once kasiyer tarafindan sozlu olarak bana bilgi verilmemisti. Yazilarimda hicbir zaman bir karsilastirma yapmiyorum. Sadece hosuma giden uygulamalari paylasmaya calisiyorum. Eger Afrika'da olsaydim, oradaki hos uygulamalari da paylasmaya calisirdim.

Tesekkurler,

Limoni

8:18 ÖS, Ağustos 17, 2005  

Yorum Gönder

<< Home