Perşembe, Eylül 08, 2005

Alisveristen Eli Bos Donmek...

Konsept cok basit; kasada kredi kartinizi kaydettirdiginizde, size bir wireless scanner veriliyor. Bu "scanner"la satinalmak istediginiz urunun barkodunu tarayarak alisverisinizi yapiyorsunuz. Boylece magaza koridorlarinda ozgurce, herhangi bir yuk tasimadan dolasabiliyorsunuz.

Peki cikista ? Cikista yine eliniz bos. Magaza satin aldiginiz urunleri ayni gun icerisinde adresinize teslim ediyor.

Supermarkete gittigimde en sevdigim seylerden biri supermarket sepetimle dolasmak ve kimlerin sepetlerini neyle doldurdugunu izlemektir. Dolayisiyla alisveris sepetimden kolay kolay vazgecmem diye dusunuyorum ama bunun yaninda bir yapi marketine gittigimde market koridorlarinda agir bir yuku tasimak yerine basit bir scanner tasimayi tercih ederim. Bir de eve kadar teslim edilirse herhalde tadindan yenmez.


3 Comments:

Anonymous Burak Kaynak said...

Tüketici anketlerinin bir çoğunda yer edinmiş 'alışveriş yapmak' seçeneğini hobiler kategorisinden çıkaracak bir uygulama olsa da, hem alışveriş eyleminin hızlanması, hem satışların artması hem de alışveriş sonrası müşteriye rahatlık sağlayacak olan wireless scannerlar 'human behaviour'kavramına çok takılmaz ise sorunsuz işler diye düşünüyorum. Aynen Süpermarket sepetleri ile dolaşma alışlanlığı gibi scanner kullanma alışkanlığı da vazgeçilmez kılınabilir. İnsanın eliyle alıp sepetine koymaya karar verdiği her ürün daha hızlı satılacaktır diye düşünüyorum.

4:51 ÖÖ, Eylül 10, 2005  
Anonymous Ejderha Zamanı said...

bence bu harikasayılabilecek bir şey. Geleceğini parlak görüyorum. Türkiye pazarında bile çok tutulabilir. Ama normal süpermarketlerde değil de İKEA tarzı yerlerde olabilir.

4:57 ÖÖ, Eylül 10, 2005  
Blogger destan said...

Geleceğin pazar-lama anlayışında, mobil teknolojilere fazlasıyla yer vermek zorundayız.Harika bir durum ve artması dileğiyle. işte hayatı kolaylaştırmak diye buna derim.

3:26 ÖÖ, Eylül 12, 2005  

Yorum Gönder

<< Home